Moje zkušenosti mě inspirují k tomu, že s ženskou intuicí a přístupem přibližuji svět realit klientům a hledám pro ně cestu a lepší orientaci v realitní džungli."

Žiji už konečně život podle svých představ. Život, který mne baví a přináší naplnění  a uspokojení. Jsem mámou, osobní makléřou, lektorkou, manažerkou. Jsem  Žena v realitách. Vypadá to skvěle, že? Je. A moc.

Začátky ovšem tak bezvadné a příjemné nebyly.


Psal se rok 1998...


 Moje doba temna co týká povědomí o realitách 🙂 Vlastně povědomí o životě vůbec. Nacházela jsem se ve stavu,  kdy moje životní úroveň nebyla valná a vlastně jsem řešila, co dál - v práci, v životě a se sebou. Tři roky po vysoké škole, kdy jsem si vyzkoušela , že co jsem studovala, mě živit nebude, bylo docela smutné.  

Život v pronájmu v nezařízeném bytě v paneláku. Na konci měsíce počítání, zda si zítra koupím rohlík a 10 dkg šunky nebo jen ten rohlík bylo dost deprimující a těžce se to rozcházelo s mými sny a představami o krásném autě, práci, spokojeném životě.

Nejhorší snad bylo ale to, že jsem vůbec netušila, kudy se vydat, co mě pořádně bude bavit, v čem mohu být úspěšná. Docela depka. Tak moc jsem chtěla něco dokázat. Víc než mi určovali jiní.


Pomohla úplná náhoda


Můj tehdejší přítel na tom nebyl lépe než já. Chtěl jinou práci, ale neuměl si o ni říci. Našel si inzerát “Realitní kancelář v centru Prahy přijme makléře"…Ale neměl v tu chvíli odvahu poslat svoje CV. “Prosím tě, to nic není, já ti ukážu jak na to..:)” vypadlo ze mě jednoho dne.Sestavila jsem svoje první pořádné CV, kde toho taky  moc nebylo. Ale vypadalo dobře. Poslala jsem jej na požadovaný email s průvodním dopisem. 

K mému překvapení se ozval majitel kanceláře a pozval mě na schůzku. I když jsem nevěděla vůbec nic o realitním trhu, nakráčela jsem na pohovor. Byl velmi zajímavý. Ale i tak jsem odcházela s pocitem, že tohle nebude můj šálek kávy, i kdyby mě nějakým omylem vybrali.

Za 14 dnů jsme podepisovala smlouvu s majitelem a vstoupila tak do neznámých vod realit…

 


Osobně si myslím, že to není práce pro ženskou.


  V té době tato kancelář byla díky majiteli s obrovským drivem nadčasová, což jsem si uvědomila za několik let zpětně. Přesto však v té době nebyli žádné automatické systémy, šanon, papír, tužka a telefon byly naši nerozluční přátelé a zaškolování do praxe probíhalo poměrně stručně a jasně.

V mém případě asi takto: zkušenější makléř v té době mě po krátké teorii vzal do terénu na Prahu 4 Lhotku , na družstevní byt 2+kk a dostalo se mi od něj VELKÉHO povzbuzení:  

"Tak, teď se ukáže, zda na to máš a zda budeme spolupracovat dál nebo ne. Osobně si myslím, že to není práce pro ženskou."

 Jak si myslíte, že jsem se cítila? ANO! Přesně tak - hrozně! Moje znalosti na bodu mrazu, víra v sama sebe někde dole. Schůzka byla velmi kreativní, úspěšná - podepsaná exkluzivní smlouva, s chybami, ale uzavřena. Kolega měl zvláštní výraz ve tváři 🙂 a víte co? Byt byl prodán za 14 dnů a já měla svého prvního spokojeného klienta a první odměnu. 


Žena v realitách


Ten pocit uspokojení. Po prvním obchodě mi tak bilo srdce a ježily se mi chlupy. To je ONO! Pochopila jsem, že toto je moje cesta. Moje výzva. Pracovat tak, že pomáháte lidem. Vidět a cítit vděčnost, spokojenost klientů je k nezaplacení. Navíc v profesi, která je opravdu velmi zvláštní, tvrdá, náročná. Navíc nepožívá přílišné důvěry lidí a renomé. Ale je to neuvěřitelně krásná a obohacující práce a když jí milujete, není co řešit 🙂

Má kariéra stoupala vzhůru, stala jsem se ženou v realitách :). Z úspěšné makléřky, manažerky a ředitelky až po spolumajitelku kanceláře. 

V roce 2011 se mi narodil milovaný syn Tobiášek. Tak jak už to s příchodem dítěte bývá, změnil se mi pohled na mnoho věcí od podlahy. 

Aktivně se  věnuji  lektorské činnosti, což mne nesmírně baví a naplňuje. Podělit se s novými či stávajícími kolegy z oboru o svoje zkušenosti je pro mne povznášející. 


Vím, že to není jen tak. S pokorou děkuji!


Uvědomila jsem si, jak je těžké a někdy i nemožné z pozice manažera nabídnout a zajistit skrze další osoby takovou kvalitu. V roce 2014 jsem prošla velkou krizí. Málem jsem tuto krásnou práci opustila, protože otrávenost a zklamání v rámci posledního projektu přerostla únosnou mez.

Ale pak mi došlo, že já osobně, vše, o čem tu píšu , mohu svým klientům  dát a garantovat.   Moje rozhodnutí se zcela vrátit k vlastnímu velmi aktivnímu obchodu a zodpovědnosti pouze sama za sebe mi vlilo krev do žil. A zavzpomínala jsem, jak mi bylo na začátku…

Položila jse si ZPĚTNĚ otázku: Jaký je rozdí mezi tím, jak se cítí makléř začátečník nebo majitel/prodejce, když nemají dostatek informací k tomu, aby udělali co mají a potřebují? Podle mého názoru ŽÁDNÝ.

Nechci, aby jste se jako moji klienti či kolegové cítili stejně špatně, jako na začátku já všeho. 

 S úctou k vám, Ivana

 

 

"Nikdy není pozdě stát se tím, čím jste mohli být, třeba i realitní makléřkou."  Ivana

Získejte triky zpoza realitní opony a prodejte za víc než ostatní!

  • Chci prodat za víc než ostatní
  • Chci vědět víc než ostatní
  • Chci bezpečný obchod