13 komnata Tomáše Kučery

Chodíme z kůží na trh. I já. To jste viděli koneckonců u mě na návštěvě:). A co takhle autor celého programu Milionový makléř? Co všechno musel překonat on sám a co ho nakonec vedlo k vytvoření kurzu?

Tomáš nás přivádí k pohledu do zrcadla. A jaké je ale Tomášovo zrcadlo? Co se skrývá za úspěchem jednoho z nás? Rozhodla jsem se tedy položit Tomášovi několik otázek na tělo a zjistit, jaký je jeho pohled sám na sebe.

Pojďte se tentokrát podívat za Tomášem.

Tomáši, každý z nás svoje poslání objevil časem. Jak to bylo u tebe? Co tě vlastně přivedlo k realitám?

Náhoda, jako asi většinu lidí. Tehdy jsem bydlel v Kladně a řídil jsem marketingové oddělení jedné velké firmy. A nějak jsem měl pocit, že si toho můžu naložit víc. Kamarád měl realitku a tak jsem ho požádal o pomoc. Za týden jsem otevřel první kancelář.

A jaké byly tvoje začátky. Prohry a vítězství? Zavzpomínej na sebe jako začátečníka?

Vyvíjelo se to asi takhle: Vítězství, větší vítězství, pak ještě větší vítezství a pak doslova pád na hubu.

No počkej. Nevypadáš na člověka, který by něco kazil?

Vzpomínám si na dobu, kdy jsme měli několik desítek kanceláří po ČR a řešili expanzi na Slovensko. A náš byznys poradce říkal: „Pánové, to co předvádíte, to je Kinder management.“ V překladu se nám snažil říct, že se nám sice daří, ale je to křehké, protože prostě nemáme potřebné zkušenosti a znalosti. Říkal, UČTE SE, nebo to nedopadne dobře. Jenže my vydělávali miliony, přišlo nám to samozřejmé, cítili jsme se nejchytřejší na světě a měli jsme dojem, že to všechno takhle bude na vždycky. A pak došlo na jeho slova.

Tomáš Kučera

Tomáš Kučera


Téma našeho rozhovoru je 13. komnata. Ještě se tě na to nikdo neptal. Necháš nás trochu nahlédnout do minulé reality Tomáše Kučery? Vím, že jsi prožil těžké chvilky..
.

Tehdy přišla krize. Byla z venku – hroutil se realitní trh, ale byla i zevnitř firmy. Tři společníci, kteří si báječně rozuměli, když se dařilo a mezi kterými byl velký problém, když bylo potřeba řešit přicházející problémy. A tehdy jsem si vzpomněl na člověka, který nám říkal, že to co předvádíme je Kinder management. Nakonec jsme to s množstvím obětí snad zvládli se ctí. Firmu jsme stabilizovali, získali velmi lukrativní nadnárodní licenci a já se rozhodl skončit, přestože jsem tím dosáhl v realitách nejvyšší možné mety a věděl jsem, že víc už tomu nedokážu dát. Byl čas odejít, svůj podíl jsem prodal investorovi.

Co přesně tedy je v té 13té komnatě Tomáše Kučery?

Dneska už to říkám s úsměvem, protože už vím, že ty nejhorší věci mě nejvíc naučili. V době krize jsem dostal velkou životní lekci. Nevěděl jsem, jak to dění kolem zachránit. Pracoval jsem do noci, přijel domů a pak ve stresu koukal do 4 do rána do stropu a v 6 zvonil budík. Objevili se mi první šedivé vlasy, žaludeční problémy, cholesterol vyletěl na 8,6 a hroutil se mi organizmus i partnerský vztah. Do toho mě okradli o několik milionů korun.

Hezky pěkně. To by mnoho lidí neustálo. Kde nebo kdy nastal ten zlom?

Když jsem přestal obviňovat okolnosti a lidi kolem a převzal jsem za svůj život absolutní odpovědnost. Za to, že mě okradli o miliony, za to, že se nedařilo firmě, za to, že jsem si doslova sáhnul na dno… za to všechno jsem si mohl jen já sám.

Tak to je tvrdé. Pro mnoho lidí by to znamenalo konec. Co jsi udělal?

Začal jsem studovat, pídit se po informacích, hledat řešení. Jak radil náš poradce, začal jsem se učit. Odpustil jsem lidem, kteří mi ublížili, a přestal jsem bojovat s věcmi, které neovlivním. To člověka strašně osvobodí. Nicméně jsem taky nekompromisně ze svého života odstřelil pitomce. Uvědomil jsem si a pochopil svoje silné stránky a rozhodl se dělat to, co nejvíc umím a co mě nejvíc baví. Vznikl vzdělávací institut CHYTRÝ MAKLÉŘ. Do roka jsme se stali vzdělávací jedničkou na trhu, založil jsem profesní televizi pro makléře a hlavně, to co jsem dělal, přinášelo našim klientům výsledky. A já začal být zase šťastný. A mnohem, mnohem poučenější. Dnes mám úplně jiné hodnoty, než tehdy. A jsem mnohem silnější.

A proč tedy teď vznikl program Milionový makléř?

Jak jsem zmínil, hodně investuji do sebevzdělávání. A vím, že makléře můžeme hodně naučit díky on-line kurzu. Je to moderní způsob vzdělávání a je efektivní, ať jste kdekoli. Udělali jsme si průzkum a zjistili, co makléře nejvíc trápí. Je to nedostatek exkluzivních náborů. A ze svých zkušeností vím, že internet, doba webová,  je perfektní nástroj pro získávání klientů. A tak byl logický krok, že vznikne tenhle program. A je vidět, že program makléřům opravdu pomáhá. Teď, když spolu mluvíme, tak program ještě ani nezačal a už je v něm přes 3 600 makléřů z Česka i Slovenska. Pomáhám mnoha lidem a to mě dělá šťastným.

3sipky-dolu-tmave


Je opravdu jistota, že náborové perpetuum mobile bude fungovat?

Není to jistota. Náborové perpetuum funguje jen makléřům, kteří jsou ochotni dodržet můj oblíbený slogan: Zvedni zadek, rozum se přidá. Pokud teď čte článek makléř, který chce být úspěšný a nabírat „mávnutím proutku“, tak ho musím zklamat. Náborové perpetuum je systém, který funguje jen v případě, že makáte. Pak funguje skvěle.

Co když to teď začnou dělat všichni makléři?

Vlastně jsem na to odpověděl v předchozí otázce. Víš, proč je taková spousta neúspěšných realitních makléřů? Asi ze stejného důvodu, proč lidem doma nefunguje rotoped. Přičemž problém není na straně rotopedu. Jestli si rozumíme. Úspěch i funkční rotoped je jen pro ty, co jsou odhodlaní makat. Právě z toho důvodu je většina rotopedů jen nejdražší věšák v domácnosti.

Tomáši, ty jsi přece jenom už dál, než drtivá většina makléřů. Když makléř začíná, myslíš, že mu tento systém pomůže? Máš nějaký příklad začátečníka?

Máme hodně dotazů od začátečníků, zda je program pro ně. Pokud projdete programem, budete mít vlastní web, na něm články, e-book, díky kterému budete získávat kontakty na prodávající, správně využijete sociální sítě, získáte sebevědomí, jistotu a vaše okolí vás začne vnímat jako odborníka. Pokud chce do takového stádia dojít začínající, nebo už zkušený makléř, pak je program právě pro něho. Délka praxe paradoxně vůbec nehraje roli.

Ivana a Tomáš

Tome, díky. Co bys vzkázal na konec, všem kdo budou tenhle rozhovor číst?
Albert Einstein jednou řekl: Ta nejčistší forma šílenství je nechat všechno při starém a myslet si, že se něco změní. Vzpomeňte si, čím jste si kdy prošli, co jsem prožil já, a zjistíte, že to nejlepší, co můžete udělat, je nějaká ZMĚNA. Ať už teď přemýšlíte nad čímkoli v osobním či profesním životě, jděte do toho! Prostě „zvedni zadek, rozum se přidá“.

Tomáš Kučera o sobě říká, že je podnikatel, který pracuje pro to, že ho to baví, ne proto, že musí. 8 let působil v radě Asociace realitních kanceláři ČR, založil vzdělávací institut CHYTRÝ MAKLÉŘ, který vzdělává samostatné makléře i nadnárodní sítě. Je také otec malé Amálky a úspěšný moderátor rádia Frekvence 1.

Když jsem Tomáše poznala, bylo jasné, že to má hodně srovnané v hlavě. Vyzařuje z něj klid a nadhled. Když ho poslouchám, je nad slunce jasné, že on prostě vážně dělá všechno s nadšením malého kluka. A o tom to asi je.

Úspěch v sobě skrývá i stinné stránky nebo negativní zkušenosti. Překonat obtíže a uspět je v možnostech každého z nás. Výsada odhodlaných a akčních. A jak jste na tom vy? Vaše šance je tady.

3sipky-dolu-cervene

Uvidíme se v kurzu.

Díky Ivana

 

 

Ivana Cikánková
Jsem propagátorkou vědomého přístupu k realitnímu obchodu a klientům. 18 let zkušeností mě inspiruje k tomu, že s ženským přístupem a intuicí ukazuji a pomáhám lidem i makléřům se lépe orientovat na realitním trhu. Jsem autorkou knihy Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem a ebooku zdarma Jak se nespálit při prodeji nemovitosti. Jsem zakladatelkou projektu Ženy v realitách Můj příběh si můžete přečíst tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Získejte eBook zdarma: Jak se NESPÁLIT při prodeji nemovitosti

  5 chyb, které už udělali jiní a vy je dělat nemusíte.

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u nás v bezpečí a budeme (Tobi real estate services s.r.o, Brtnice 201, 25169, Velké Popovice, IČ: 05447011) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode nás, které se budou týkat informací realitního a vzdělávacího tématu . Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 • Rubriky
 • Přidejte se k nám na facebooku
 • Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem

   

   

  hardcoverstack_621x739