„Moje zkušenosti mě inspirují k tomu, že s ženskou intuicí a přístupem přibližuji svět realit klientům a hledám pro ně cestu a lepší orientaci v realitní džungli.“Žiji už konečně život podle svých představ. Život, který mne baví a přináší mi naplnění a uspokojení. Začátky ovšem tak bezvadné a příjemné nebyly.

Psal se rok 1998...

... a řešila jsem, co dál – v práci, v životě a se sebou. Věděla jsem, že to, co jsem studovala na vysoké škole, mě živit nebude. Moje životní úroveň nebyla valná. Žila jsem v pronájmu, v nezařízeném panelákovém bytě. Na konci měsíce jsem počítala každou korunu. Těžce se to rozcházelo s mými sny a představami o spokojeném životě.

Nejhorší snad ale bylo to, že jsem vůbec netušila, kudy se vydat, co mě pořádně bude bavit, v čem mohu být úspěšná. Ale tak moc jsem chtěla něco dokázat...

 

 Pomohla úplná náhoda

Můj tehdejší přítel na tom nebyl lépe než já. Chtěl jinou práci, ale neuměl si o ni říct. Našel si inzerát „Realitní kancelář v centru Prahy přijme makléře“, ale neměl odvahu poslat svoje CV. Tak jsem si řekla, že mu ukážu, jak na to! Sestavila jsem své první CV, sice toho v něm moc nebylo, ale nevypadalo špatně.

K mému překvapení se mi ozval majitel kanceláře a pozval mě na schůzku. A i když jsem o realitním trhu vůbec nic nevěděla, zakrátko jsme spolu podepsali smlouvu a já tak vstoupila do neznámých vod realit

 „Osobně si myslím, že to není práce pro ženskou“

Zaškolování do praxe probíhalo poměrně stručně a jasně. Zkušenější makléř mě po krátké teorii vzal do terénu. Nezapomenu na jeho velké povzbuzení: „Tak, teď se ukáže, jestli na to máš a jestli budeme spolupracovat dál, nebo ne. Osobně si myslím, že to není práce pro ženskou.“ Cítila jsem se hrozně! Schůzka s klientem ale nakonec proběhla dobře. A víte co? Byt byl prodán za 14 dnů a já měla za sebou svého prvního spokojeného klienta a první odměnu.

Žena v realitách

To je ONO! Pochopila jsem, že toto je moje cesta. Moje výzva. Pomáhat lidem. Vidět a cítit vděčnost a spokojenost klientů je k nezaplacení. Navíc v profesi, která je opravdu velmi zvláštní, tvrdá, náročná, která nepožívá přílišné důvěry lidí a renomé. Ale je to neuvěřitelně krásná a obohacující práce. A když ji milujete, není co řešit. 🙂 Má kariéra stoupala vzhůru, stala jsem se ženou v realitách: úspěšnou makléřkou, manažerkou, ředitelkou a spolumajitelkou kanceláře.

V roce 2011 se mi narodil milovaný syn Tobiášek. Tak jak už to s příchodem dítěte bývá, změnil se mi pohled na mnoho věcí od podlahy.

Nyní se aktivně věnuji i lektorské činnosti, což mne nesmírně baví a naplňuje. Podělit se s novými či stávajícími kolegy z oboru o svoje zkušenosti je pro mě povznášející. Užívám si makléřiny plnými doušky.

 

Vím, že to není jen tak

V roce 2014 jsem prošla velkou krizí. Málem jsem tuto krásnou práci opustila, protože otrávenost a zklamání v rámci posledního projektu přerostla únosnou mez. Znáte ten pocit. Víte, že musíte něco změnit, a nevíte přitom co. Intuice vám něco našeptává a vy nerozumíte. Byla jsem ve své profesi úspěšná. Líbilo se mi být na vrcholcích firemních struktur. Přesto mě to nenaplňovalo. Vždycky jsem byla excelentní makléř. Pro samé manažerování jsem ale přímý obchod skoro přestala dělat.

Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je pro něco dobré. Moje rozhodnutí se zcela vrátit k vlastnímu velmi aktivnímu obchodu a zodpovědnosti pouze sama za sebe mi vlilo krev do žil. A zavzpomínala jsem, jak mi bylo na začátku…

 

Žiji už konečně život, jak ho cítím a jak si ho tvořím, se všemi chybami a nedokonalostmi. Život, který mě baví a přináší mi naplnění. Jsem máma, osobní makléřka, lektorka, manažerka. Jsem ŽENA V REALITÁCH.

 

Ženy v realitách

Jak se nespálit při prodeji nemovitosti

Získáte tipy zpoza realitní opony, které si makléři chrání jako oko v hlavě. Snadno a rychle se naučíte vyvarovat pěti nejčastějších chyb při prodeji nemovitosti. Vy už je dělat nebudete!