Moje druhé narozeniny

Zrovna tenhle příspěvek. Název mi přišel tak nějak ironicky smutně realistický.

První víkend v srpnu, konkrétně 31.7 podvečer na cestě na Lipno za kamarádem jsme jeli s manželem na motorce  a s kamarády  jsme vyrazili na Lipno. Předpověď krásného počasí předurčovala báječný víkend.

Hloupý sen a nevolnost, to byl začátek mého výletu. Ve snu jsem se potkala se zubatou. NeIMG_20150731_170344bylo jasné kdo a kdy a proč. Prostě tam byla. Střevní obtíže, krásné probuzení. Zrušila jsem domluvené focení ¨. Za 4 hodiny jsem byla tak nějak ok a tak jsem na víkend, který jsem chtěla zrušit, nakonec odjela. No. Dobře.

Na motorce. S manželem. Naše vlastní motorka nebyla opravená ze servisu. Tak jsme si půjčili kamarádovu. No. Dobře. Pořád mě nic neťuklo..

Čas jako nejhodnotnější aktivitum. Vteřina. To je to co stojí mezi životem a smrtí. Myšlenka, která vám proletí hlavou a pak nic. Nebo něco. Nevím, kdo o tom rozhoduje, ale 31.7 budu slavit svoje druhé narozeniny.

Řidič, 75 let. Brzdil, ale málo. Nebo byl blízko nevím. Rána zezadu do naší motorky jako prase. Blesklo mi hlavou: “ To ustojíme” a pak už jen vnímám, jak běžím k autu, řvu, strašně ale strašně sprostě nadávám, pěstí třískám do okna řidiče. Chci ho zbít. Tolik zloby jde ven. “Mohl jsi nás zabít ty….(dosadte si co chcete, všechna označení byla v tu chvíli vhodná)”

Vidím manžela, jak se hrabe zpod motorky, je živý, otřesený, motá se ale ok.IMG_20150731_170352

Blik. Vyrábíme sirotka. Ano. Během této vteřiny s nulovou mírou našeho zavinění mohl být můj jediný syn sirotek. Strašlivá představa. Nezodpovědnost nás jako rodičů. Uff je mi zle i když to ted ještě píšu. Fakt.

Blik. Náš kamarád, který jel za námi, to všechno viděl. Poté nám říkal: “První myšlenka byla, že jste to nepřežili. Jste mtrví. Rána obrovská, Iva letí z motorky a pak kouř. “

Blik. Žijeme. To mi došlo. Mám to v sobě tak, že při průšvihu mi naskočí jakýsi ochranný mod, autopilot a funguju. Racionálně. Policajti, požárníci. Šla jsem kyvadlově řídit dopravu, aby tam do nás ještě nikdo nevlítl. Papíry vyplnit. Vše zařídit. Za hodinu jsem jeli.

Ano slyšíte dobře. Jeli. Na motorce. Potlučená motorka, my potlučení a jeli jsme dál. Bláznovství? Nutnost, aby nám v sobě nezůstal blok? Nevím. Prostě jsem jeli. Dojeli dobře. Strašně jsme zapařili ten večer.

Tolik štouchanců, že něco není ok. Něco jde špatným směrem. Před a po. Po návratu domů odvoz maminky do nemocnice. Finanční průšvih v byznysu. Chci tvořit nový projekt, ale nejde to. Strašně se trápím, vnitřně jsem mimo. Hlava plná myšlenek. Nevím, co se to sakra děje.

Špunt vytáhla Míša, moje kamarádka, které jsem to včera napsala..došlo mi , že jsem pořádně ani nepoděkovala “nahoru”, svým andělům strážným  a tak vůbec. Že to nemám pořádně zpracované celou tu událost, že se ještě ted klepu, i když to píšu..

IMG_20150731_175008DĚKUJI. DĚKUJI. DĚKUJI. DĚKUJI. Nikdy to nebude dost.

STOP. Všechno musím zastavit. Dát si oraz. Získat odstup. Podívat se na věci z jiné perspektivy a úhlu. Pak to přijde.

Strašně jsem chtěla spustit další project v srpnu. Nespustím. Další prodejní stránka na ebook. Zatím nebude. Vzdělávání z pravé strany – super. Ale zpomal. Prožij si ty věci. Neřeš. Ukáže se ti to. Bud trpělivá.

Díky.

Ivana

 

 

 

 

 

Ivana Cikánková

Jsem propagátorkou vědomého přístupu k realitnímu obchodu a klientům. 18 let zkušeností mě inspiruje k tomu, že s ženským přístupem a intuicí ukazuji a pomáhám lidem i makléřům se lépe orientovat na realitním trhu. Jsem autorkou knihy Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem a ebooku zdarma Jak se nespálit při prodeji nemovitosti. Jsem zakladatelkou projektu Ženy v realitách Můj příběh si můžete přečíst tady >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Získejte eBook zdarma: Jak se NESPÁLIT při prodeji nemovitosti

  5 chyb, které už udělali jiní a vy je dělat nemusíte.

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u nás v bezpečí a budeme (Tobi real estate services s.r.o, Brtnice 201, 25169, Velké Popovice, IČ: 05447011) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode nás, které se budou týkat informací realitního a vzdělávacího tématu . Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 • Rubriky

 • Přidejte se k nám na facebooku

 • Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem

   

   

  hardcoverstack_621x739