Sousedův nebo váš živý plot má smůlu!!

Není zahrada, kde není živý plot snad z čehokoliv – tůjí, směsky keřů apod. Proč? No protože  moc nechceme, aby nám někdo koukal do soukromí, to dá rozum. A čím víc keřů tím lépe, a čím víc či blíž k plotu tím lépe.

Ovšem pozor!

Pokud nemáte zrovna vřelé sousedské vztahy,tak se vám může stát, že váš živý plot má prostě smůlu! V platnost vešel nový občanský zákoník plný  překvapení a mimo jiné nám říká: ”

Soused může po vlastníkovi sousedního pozemku požadovat, aby se zdržel sázení stromů v těsné blízkosti společné hranice pozemků. Platí, že stromy, které dorůstají více než 3 metry, musí být od společné hranice pozemků vzdáleny 3 m.
Takže živé ploty či cokoli jiného , které sázíme podél plotu, můžeme sázet pořád, ale tři metry od plotu. A když už tam ten strom roky stojí? Nový zákoník  říká, že pokud se tomu tak již stalo (živý plot či cokoli jiného jsou vysazené), má soused právo požadovat jejich odstranění.

Co to v důsledku znamená? Že pokud se vám sousedské  vztahy budou zhoršovat, SOUSEDŮV NEBO VÁŠ ŽIVÝ PLOT MÁ SMŮLU!

Nový občanský zákoník má 3 081 § a díky tomu zažívá české soukromé právo zatím svou největší proměnu. Nejvýraznější změny se týkají oblasti nemovitostí respektive nově nemovitých věcí. Ne všechno je zcela jasné na první pohled a proto , když budete tápat, tak kontaktujte odborníka. Vyplatí se to 🙂

S úctou,

Ivana

Ivana Cikánková
Jsem propagátorkou vědomého přístupu k realitnímu obchodu a klientům. 18 let zkušeností mě inspiruje k tomu, že s ženským přístupem a intuicí ukazuji a pomáhám lidem i makléřům se lépe orientovat na realitním trhu. Jsem autorkou knihy Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem a ebooku zdarma Jak se nespálit při prodeji nemovitosti. Jsem zakladatelkou projektu Ženy v realitách Můj příběh si můžete přečíst tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Získejte eBook zdarma: Jak se NESPÁLIT při prodeji nemovitosti

  5 chyb, které už udělali jiní a vy je dělat nemusíte.

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u nás v bezpečí a budeme (Tobi real estate services s.r.o, Brtnice 201, 25169, Velké Popovice, IČ: 05447011) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode nás, které se budou týkat informací realitního a vzdělávacího tématu . Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 • Rubriky
 • Přidejte se k nám na facebooku
 • Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem

   

   

  hardcoverstack_621x739