Ten mrňavej minišmejd nám dává

Dává nám ten mrňavej minišmejd zabrat, lekce …co říkáte? Nebo ne? Jak to máte konkrétně vy?

✔️ Někteří pracujeme z domova a můžeme třeba na zahradu či do lesa. Máme podnikání, které má šanci fungovat i teď…zdá se.
✔️ Někteří ale radši nepracují, hroutí se pod hromadami obav a strachů. Jejich podnikání a přístup k životu prodělává blackout…
✔️ Někteří jsou v pohodě, jiní si pořád stěžují nebo ze strachu kážou…
✔️ Někdo natahuje ruku pro záchranu, zatímco jiní hledají nové způsoby.

 

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá výmluvy!” 
Znáte? Jsme toho teď svědky v přímém přenosu. Vidím kolem sebe 2 skupiny lidí:
1/ ti, co přestali “žít” a vzali si ve jménu “minišmejda” konají tak nějak jinak
2/ ti, co respektují minišmejda a všechna opatření v dialogu s  ním a žijí dál, jen hledají nebo našli novou trasu a nehroutí se, vidí v situaci příležitosti
Nade vší pochybnost musíme být víc než kdy jindy zodpovědní vůči svému zdraví a okolí. Ale pravdou taky je, že to běžně dělá hodně z nás normálně. Řešíme prevenci, podporujeme naše tělo atd. Nemusíme si dnes asi teda vyprávět, jak je důležité si umýt ruce, kýchat správně nebo když mám chřipku být doma a neprskat na jiné.
Život je zcela v pořádku, i teď.
Mám obrovské štěstí, že jsem se  v rámci revitalizace svojí sociální bubliny 🙂 obklopila těmito lidmi.  Nastavili jsme si v hlavě, že život je zcela v pořádku, i teď.
Je naopak velkou inspirací pro revizi a zrcadlem postupů, nastavení, vztahů, procesů i nás samotných.
Ukliďme to, co nám už nechutná 
Máme jedinečnou šanci velmi rychle a přirozeně vypnout, co není funkční, vyčistit stůl, vyházet ze šatníků či spižírny co už nám “nechutná”. Podívat se na sebe, nebát se říci, co ze mě dnešní situace a mnohdy záměrně vyvolaná panika a šílenství vytahuje ven, čeho se doopravdy bojím. Mohli bychom ve výčtu toho, co “bychom mohli….”asi pokračovat dlouho. Docela by mě zajímalo, jaké tipy byste dali vy.
” Bylo by dobrý se bát.”
Víte, je  mi osobně hodně smutno z toho, že stačí tak málo, abycho se zakopali do zákopů strachu. Stačí někdy jen to, že někdo řekne nebo napíše: ” Bylo by dobrý se bát.”  A my se začneme hned bát. Radši víc, než míň. Pro jistotu. A když se někdo nebojí, tak je hned mimo.   Mít vlastní názor, notabene nejít s proudem, je mám pocit sebevražedná mise v těchto dnech.
“Cesta je cíl!”
Jde o nastavení hlavy. Je to přístup hledat, nikoliv bojovat. První přístup nám dává energii, druhý ji spotřebovává. Někdy se nám totiž řešení ukáže, až když se rozejdeme. Když se koukneme směrem k pomyslnému horizontu.
Jenže tam to často bolí, není to jasné, je tam mlha. Na místě, v pasivitě se toho obvykle moc neděje.
Můj velmi inspirativní přítel říká: “Změň své myšlenky a změníš svůj svět!”. Jaký je jeho pohled na situaci a proč je dobré vyměnit slovo OBAVA za slovo PŘÍLEŽITOST, si v klidu můžete přečíst v tomto zajímavém článku.
Mějte se hezky. Ať se vám to daří.
Do dalších dnů vám přeji klid a úsměv.
Ivana Cikánková
Ivana Cikánková
Jsem propagátorkou vědomého přístupu k realitnímu obchodu a klientům. 18 let zkušeností mě inspiruje k tomu, že s ženským přístupem a intuicí ukazuji a pomáhám lidem i makléřům se lépe orientovat na realitním trhu. Jsem autorkou knihy Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem a ebooku zdarma Jak se nespálit při prodeji nemovitosti. Jsem zakladatelkou projektu Ženy v realitách Můj příběh si můžete přečíst tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Získejte eBook zdarma: Jak se NESPÁLIT při prodeji nemovitosti

  5 chyb, které už udělali jiní a vy je dělat nemusíte.

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u nás v bezpečí a budeme (Tobi real estate services s.r.o, Brtnice 201, 25169, Velké Popovice, IČ: 05447011) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode nás, které se budou týkat informací realitního a vzdělávacího tématu . Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 • Rubriky
 • Přidejte se k nám na facebooku
 • Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem

   

   

  hardcoverstack_621x739