Zvednout zadek je holt základ

Někdy to bolí. Ne fyzicky. Psychicky. Hlava to nějak nebere. Bojíme se, co když selžeme, nepodaří se nám to. Naše omezení, která nás ovládají, jsou pěkné potvory. Zažila jsem to nedávno při natáčení  online  programu Milionový makléř. Tak vám to chci ukázat :).

 

Tlačítko

Tak jsem si sedla do studia a byla jsem natěšená, že se něco dozvím. Ovšem to jsem netušila, co přijde. Vašek přišel ke mně a říká:

“Máš blog?” (Co? On mě nezná?) 🙂

“Jo mám,” já na to.

“A máš tam video, na svým soukromým blogu?” 

“No, to nemám,” já na to. (Jak bych mohla, když točení videí, kde jsem vidět, je moje noční můra. Na všech si totiž připadám jako obluda).

A on: “Fajn, tak ho uděláme.” Fakt jsem se od srdce zasmála, dobrý vtip. A on mi řekl: “Tak tady máš tužku a papír. Napiš scénář. Přečti si tady ten článek,  jak si vytvořit vlastní scénář a co by to video mělo obsahovat. Pak to přepíšeme a natočíme to. Jo?”

Cože? Koukala jsem na něj s otevřenou hu..pusou. To nemůže myslet vážně? V tu chvíli se všechny moje strachy a obavy draly ven. To možná někteří z Vás znáte. Považuju se za flexibilního člověka, který se nebojí improvizace, ale toto?

Ježíši : nejsem dost dobře oblečená, takhle to nechci. Vždyť já nevím, co tam budu říkat. Zvládnu to tady teď napsat? Vždyť to si musím připravit a promyslet a mám dobrý účes a jsem dobře nalíčená a všechny tyto otázky během vteřiny.

Slyšíte se taky?

Screenshot 2016-02-13 23.33.21

Tlačítko

Vedle toho mi hučelo v hlavě. Jako proč ne. Tak to pojď zkusit, vždyť se nic horšího, než že to video tam nebude, nestane a budeš mít alespoň zážitek. Tak během několika vteřin jsem odpověděla fajn, jdu do toho!

Už jenom přečtení článku mě obohatilo a naučilo plno věcí, který bych asi musela dlouhodobě zkoušet. Sedla jsem si a začla jsem si na A4 psát scénář. Když jsem to teda napsala, přeškrtala, tak Vašek přišel, vzal si tedy klasický texťák ve svém macu a tam to přepsal.

Pak jsme si to prošli, drobně upravili, a super. Během pár minut to bylo ve čtečce a já jsem si stoupla před kameru a během 5 minut to video vzniklo. Nemožné?

Co tím chci říct. Je potřeba říkat těmto příležitostem ANO, ANO, ANO. Je to v podstatě pro mě to samé jako: zvedni zadek a něco udělej a on se ten zbytek prostě nějak stane. Něco se změní. Ono to nemusí být dokonalé, ono to nemusí dobré a nemusí se to ani všem líbit.

Screenshot 2016-02-13 23.26.43

A tady po kliknutí na obrázek uvidíte “předmět doličný” 🙂

Ale už jenom to, že se to udělá, třebaže blbě, znamená, že člověk udělá daleko víc než lidi v jeho okolí. Udělá to jednou, dvakrát a po páté už to bude super. Po desáté už to bude profík a bude dělat zase jiné věci.

A co se stane, když překonáte tu prvotní bariéru nerozhodnosti a obav ve vaší hlavě? Budete se vznášet a endorfíny vám zaplaví celé tělo. Budete mít radost. Ze sebe. Z toho co vznikne a co se naučíte.

Odnesla jsem si toto poznání, opakovaně. Video není dokonalé,  ale je moje a další bude lepší.  Odnesla jsem si z toho obrovský zážitek a zkušenost. Věřím, až mi příště taková příležitost přijde do cesty, čas vymezený pro moje nagativní JÁ bude mnohem menší. Funguje to, jen uvěřit.

A je to tak se vším. To co nás dělí od rozhodnutí, které nám může změnit život osobní nebo profesní je primitivní: zvednout zadek a jít do akce. Přestože jsem vystupovala v makléřské TV, natáčela jsem  kurz, tak tohle videjko byla stejně mega výzva. A jak to souvisí s Milionovým makléřem? Co myslíte?

Screenshot 2016-02-13 23.13.29

A jestli máte podobný zážitek, tak si ho nesyslete prosím a podělte se s námi.

Díky. Držím palce.

Ivana

Ivana Cikánková

Jsem propagátorkou vědomého přístupu k realitnímu obchodu a klientům. 18 let zkušeností mě inspiruje k tomu, že s ženským přístupem a intuicí ukazuji a pomáhám lidem i makléřům se lépe orientovat na realitním trhu. Jsem autorkou knihy Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem a ebooku zdarma Jak se nespálit při prodeji nemovitosti. Jsem zakladatelkou projektu Ženy v realitách Můj příběh si můžete přečíst tady >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Získejte eBook zdarma: Jak se NESPÁLIT při prodeji nemovitosti

  5 chyb, které už udělali jiní a vy je dělat nemusíte.

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u nás v bezpečí a budeme (Tobi real estate services s.r.o, Brtnice 201, 25169, Velké Popovice, IČ: 05447011) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode nás, které se budou týkat informací realitního a vzdělávacího tématu . Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 • Rubriky

 • Přidejte se k nám na facebooku

 • Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem

   

   

  hardcoverstack_621x739