Pojďme spolu nahlédnout pod pokličku tomu, co můžete od spolupráce se mnou čekat.

1) Pokec u kávy 

Nejdřív všechno pěkně v klídku probereme a zjistíme, jestli spolu chceme spolupracovat.

Potkáme se přímo v nemovitosti, kterou chcete nabízet, v kavárně nebo na jiném neutrálním místě. Při první schůzce půjde hlavně o to, abychom se vzájemně oťukali:

 • Vy zjistíte, jak pracuji a přemýšlím a co jsem pro vás schopná udělat.
 • Já se seznámím s vaším náhledem na věc a motivací, proč chcete nemovitost prodat.

Neřešíme peníze, neřešíme smlouvu. Jen se poznáváme a probíráme možnosti. Projdeme si průběh celé spolupráce, a vy tak získáte představu o tom, jak to všechno vlastně bude vypadat.


2) Černé na bílém

Co, kdy, jak, za kolik a proč? Hodíme na papír konkrétní věci.

Na základě naší nezávazné schůzky vypracuji podrobnou analýzu na míru vaší nemovitosti. Analýza bude mimo jiné obsahovat:

 • Výhody a nevýhody vaší nemovitosti.
 • Situaci na trhu ve vašem segmentu.
 • Co musíme udělat, abychom nemovitost prodali za maximální cenu.
 • Doporučení „vykopávací ceny“ (jak říkáme my makléři).
 • Návrh mojí odměny.
 • Koncept exkluzivní smlouvy.

Dokument vytisknu nebo vám jej zašlu e-mailem a případně se nad ním ještě jednou sejdeme. V téhle fázi budete dopodrobna vědět, jak bude prodej probíhat. Všechno si odsouhlasíme a podepíšeme smlouvu.


3) Realizujeme

Co je psáno, to je dáno – pustíme se do toho a začneme vše napsané uskutečňovat.

Prvním krokem bude perfektní příprava nemovitosti na prodej. Při tom hraje hlavní roli home staging. Ten může zahrnovat jednoduché úpravy interiéru i drobné stavební úpravy nebo zapůjčení nábytku. Vaše nemovitost tak získá atraktivní obleček, ve kterém ji nafotí profesionální fotograf.

A pro ještě lepší propagaci natočíme videoprohlídku. Neexistuje snazší způsob, jak nemovitost odlišit od ostatních nabídek. Vaše nemovitost se stane exkluzivním zbožím a vzbudí daleko větší zájem u potenciálních kupců.


4) A máme prodáno

Hurá, našli jsme kupce! Teď se musíme právně zaháčkovat.

Náš prodej se blíží do finále! Prvním zásadním krokem bude podepsat rezervační smlouvu. Podepíšeme ji všichni tři: majitel, kupující i makléř. Kupující složí rezervační poplatek a stanoví se termín, do kdy zaplatí zbytek kupní ceny.

Pak si věc vezme do rukou právník:

 • Sepíše návrh kupní smlouvy.
 • Vypracuje návrh na vklad do katastru nemovitostí.
 • Zajistí dokumentaci pro advokátní, notářskou či bankovní úschovu kupní ceny.

Dokumenty doladíme a podepíšeme. A náš prodej končí úhradou kupní ceny do smluvní úschovy a vložením nemovitosti do katastru.


5) Ach ta byrokracie...

Na závěr nás čekají samé praktické záležitosti – a bohužel i trocha toho papírování.

Nemovitost je zapsána na katastru, může proto dojít k uvolnění kupní ceny a předání nemovitosti z ručky do ručky. Vytvořím předávací protokol s konkrétní specifikací nemovitosti a soupisem předávaných věcí. Všechno budete mít sepsané pěkně černé na bílém – od vybavení nemovitosti přes stav měřidel až po klíče od schránky.

Teď už zbývá jen dotáhnout to nepříjemné papírování. Při tom vám budu plně k dispozici a pomohu vám třeba s převodem plynu a elektriky, případně změnami ve společenství vlastníků nebo družstvu.

A tím bude naše spolupráce u konce! Mně pak nezbyde než vám popřát, abyste si peníze z prodeje nemovitosti patřičně užili.

Individuální služby

Potřebujete služby na míru? Konzultaci? Srovnat si myšlenky? Dejte vědět.

Ne vždy se vejdeme do standardních škatulek. Možná potřebujete řešení na míru nebo řešíte složitější situaci, dědictví, exekuční nebo insolvenční problémy. V tom případě vyplňte formulář níže a povězte mi o své situaci víc. Najdeme spolu to nejvhodnější řešení.